Ви хочете працювати в США? Якщо так, то вам варто познайомитися з американським робочим середовищем та його специфічними правилами. Пропонуємо вашій увазі інформацію про те, що важливо знати, починаючи роботу в США, і як уникнути помилок у спілкуванні з начальством, колегами, діловими партнерами та американською владою.
Скористайтеся шансом жити в США та подайте заявку на участь в офіційній лотереї грін-карт США!
Наполеглива праця, точні результати та факти допоможуть вам досягти успіху на американському ринку праці. Це вже очевидно в американському процесі подання заявок на роботу, який вимагає чітко структурованих таблиць і "коротких фактів".
Припустимо, ви звикли до болісно довгих процесів прийняття рішень і нескінченних зустрічей (багато слів, мало змісту). У такому випадку ви будете в захваті від освіжаючого динамізму американського ділового світу.
Однак ця прямолінійність не позбавлена викликів: захист при звільненні, оплачувані лікарняні та відпустки по догляду за дитиною не завжди є частиною американських трудових договорів. Як претендент на посаду в американській компанії, ви маєте бути готовим і добре вести переговори. Магічне слово - "переваги".
Сума, яку ви зароблятимете на своїй роботі в США, значною мірою залежить від галузі, назви посади, штату та рівня кваліфікації. За даними нового перепису населення, середній реальний дохід домогосподарств у США у 2023 році становив 80 610 доларів.
Однак важливо пам'ятати, що це середні показники по країні, і доходи можуть сильно відрізнятися залежно від місця проживання, професії та освіти. На жаль, ця середня заробітна плата не означає багато, тому що існують значні відмінності в оплаті праці по всій території США.
Здається, лише одне емпіричне правило стосується всіх: чим вищий рівень освіти, тим вища зарплата. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Законодавчо встановлена мінімальна заробітна плата варіюється в різних штатах США. Найвищі ставки близько $15 можна знайти в Каліфорнії, Вашингтоні та окрузі Колумбія, тоді як у багатьох інших штатах мінімальна заробітна плата становить $7,25 на рівні штату.
Багато потенційних іммігрантів у США задаються питанням, як вони будуть зводити кінці з кінцями на мінімальну заробітну плату в таких дорогих містах, як Нью-Йорк або Сан-Франциско. Не секрет, що багато мешканців великих міст працюють на кількох роботах одночасно, щоб дозволити собі дорогу оренду житла.
Однак політики також не заплющують очі на цю проблему, тому встановлена законом мінімальна заробітна плата застосовується не скрізь. Роботодавці в Нью-Йорку, наприклад, повинні платити щонайменше $15 за годину, незважаючи на те, що федеральна мінімальна зарплата становить близько $13. У Сан-Франциско мінімальна зарплата становить близько $16, а в штаті Каліфорнія - лише близько $15.
Ви не можете працювати на американському ринку праці без візи. Тому отримання правильної посвідки на проживання є першим і найважливішим кроком на шляху до вашої роботи в США.
У Сполучених Штатах різні категорії віз дозволяють влаштуватися на роботу:
У той час як за візами E, L або H-1B має звертатися роботодавець, ви можете подбати про отримання Зеленої карти самостійно: у щорічній лотереї Зеленої карти уряд США розігрує 55 000 імміграційних віз, які, у разі виграшу, дають вам необмежене право на проживання та роботу в США.
Інші робочі візи США включають візи C-1/D для членів екіпажу, візи I для журналістів, візи O для осіб з винятковими здібностями в науці, мистецтві, освіті, бізнесі, спорті або засобах масової інформації, а також візи TN для громадян Канади або Мексики.
Для отримання детальної інформації про американські робочі візи перегляньте нашу статтю про візи в США.
Тим, хто не має робочої візи, наприклад, через те, що проживає в США як член сім'ї емігранта, зазвичай доводиться проходити довгий процес подачі заявки на отримання EAD (Employment Authorization Document - документ про дозвіл на працевлаштування).
Починаючи з 2022 року, уряд США оголосив виняток для подружжя власників E-візи або L-візи: для того, щоб отримати дозвіл на роботу в США, їм тепер потрібен лише легальний статус проживання на основі нової форми в'їзду I-94.
Важливе значення має новий код у формі: так званий код COA. З ідентифікатором E-1S, E-2S, E-3S або L-2S у формі I-94 чоловік/дружина автоматично має дозвіл на роботу на період дії його/її посвідки на проживання.
У той час як робочі візи в США є тимчасовими і тому не підходять для постійного проживання в США, володіння Грін-картою дає вам необмежений дозвіл на проживання і роботу в Штатах.
Крім того, з Грін-картою ви можете вільно обирати як роботодавця, так і штат США для проживання та роботи. Таким чином, як власник грін-карти, ви не залежите ні від конкретної компанії, ні від продовження віз, ні від свавільних рішень влади.
Якщо на момент пошуку роботи в США ви вже маєте Грін-карту, то у вас буде значна перевага перед іншими претендентами. При наймі на роботу постійних резидентів не потрібно подавати дорогі та тривалі документи через роботодавця (наприклад, імміграційну петицію та трудову сертифікацію).
Шлях до нової роботи в США, як і в більшості інших країн, лежить через письмову (зазвичай електронну) заявку. Процес подачі заявки складається з кількох етапів:
Вам потрібна допомога з подачею заяви на роботу в американську компанію? Відвідайте Заявка на роботу в США для отримання детальних інструкцій, наочних прикладів та професійних порад.
Припустимо, ви не прив'язані до певної галузі. У такому випадку найкраще стежити за розвитком різних секторів американської економіки, щоб забезпечити собі високооплачувану і стабільну роботу в США.
Так звані TIMES-ринки (телекомунікації, інформаційні технології, мультимедіа, розваги та послуги безпеки) все ще переживають бум. Сильне зростання і бажаних роботодавців можна знайти, наприклад, у наступних сферах:
Освіта та соціальні послуги, а також медицина - незмінні лідери за кількістю робочих місць у США. Однак абсолютним гарантом зайнятості залишається сфера послуг. У найпотужнішому секторі американської економіки зайнято близько 80 % американської робочої сили.
Найбільш затребуваними професіями в США у 2023 році, за даними Бюро трудової статистики США, є
Дефіцит кваліфікованих працівників починає відчуватися в Сполучених Штатах, роблячи стару добру американську мрію знову реальністю. Деякі компанії настільки відчайдушно намагаються знайти хороших працівників, що заманюють кандидатів привабливими бонусами та зручностями. Тому не соромтеся запитувати про щедрі "блага" перед тим, як прийняти нову пропозицію про роботу.
Найхарактернішою особливістю американських трудових договорів є те, що їх часто взагалі не існує. Точніше кажучи, письмова форма не є обов'язковою в Сполучених Штатах. Замість цього, опис роботи та переваг часто надсилається як пропозиція, яка потім приймається працівником.
Заробітна плата в США зазвичай виплачується не щомісяця, а щотижня або раз на два тижні. Виплата може здійснюватися як чеком, так і банківським переказом (депозитом).
Податки та соціальне страхування (включаючи пенсійні внески), як правило, вираховуються із заробітної плати в США.
У США не існує юридичного захисту від звільнення, тому безпека вашої роботи - це суто питання переговорів. У багатьох компаніях стандартним є двотижневий термін попередження про звільнення. Однак нехай вас не відлякує очевидний менталітет "найняти і звільнити", оскільки американські компанії зацікавлені в тому, щоб утримати кваліфікованих працівників на довгострокову перспективу.
У деяких штатах США не існує законодавчо закріпленого захисту материнства. Тому, як працівниця, яка планує мати сім'ю, вам слід спочатку ознайомитися з правилами штату, в якому ви працюєте, а потім почати переговори з роботодавцем.
До штатів США з порівняно добрими правилами захисту материнства належать Гаваї, Нью-Джерсі, Коннектикут, Орегон, Род-Айленд, Нью-Йорк, Вашингтон і Каліфорнія (в якій навіть передбачена відпустка для батька!).
Якщо ви живете в штаті, де декретна відпустка не передбачена або взагалі відсутня (наприклад, Алабама, Міссісіпі або Арізона), вам, як матері, можуть дозволити взяти 12 тижнів неоплачуваної відпустки в кращому випадку, в залежності від компанії. У гіршому випадку, можливо, вам доведеться працювати протягом усієї вагітності або звільнитися.
Дізнайтеся більше про декретну відпустку в США в Законі про сімейні та медичні відпустки 1993 року (FMLA).
Точна кількість днів відпустки в американських компаніях багато в чому залежить від компанії, стажу роботи та вміння працівника домовлятися. В середньому працівники, які працюють на повну ставку, отримують десять днів відпустки на рік.
Однак на американському ринку з'явилися ознаки зміни тенденції. Зокрема, відомі технологічні компанії та організації, які відчувають дефіцит кваліфікованих працівників, останнім часом стали щедрішими на відпустки.
Відсутність захисту від звільнення або низька зарплата можуть бути компенсовані так званими бенефітами. Це додаткові пільги, які роботодавець і працівник об'єднують у модульну систему, поки обидві сторони не будуть задоволені умовами контракту.
Сплата внесків на соціальне страхування є частиною зобов'язань роботодавця і не є предметом переговорів.
Зазвичай у США ви працюєте 40 годин на тиждень на повну ставку. Порядок роботи в понаднормовий час визначений Департаментом праці (DOS) в Законі про справедливі трудові стандарти (FLSA):
Однак це лише мінімальні вимоги американських роботодавців. Тож у ваших переговорах про пільги є багато можливостей для вдосконалення. Залежно від розміру компанії та штату США, окремі правила можуть бути додані або вилучені (у випадку невеликих компаній).
Як працівник у Сполучених Штатах, ви повинні вчасно з'являтися на роботі та виконувати свої робочі обов'язки, використовуючи наявні ресурси. Крім того, до обов'язків працівника в США належать
У великих компаніях співробітники часто можуть знайти так званий "Кодекс поведінки", покликаний забезпечити мирну робочу атмосферу. Будь ласка, уважно прочитайте цей документ і засвойте його на початку роботи.
Культура в американських компаніях може сильно відрізнятися залежно від галузі та роботи, але всі американські компанії мають одну спільну рису: віру в успіх!
Працюючи в Сполучених Штатах, вас оцінюють за результатами, і ви повинні бути в змозі викласти на стіл чіткі факти і цифри. Керівництву рідко буває достатньо того, що ви "спробували" щось у міру своїх знань і переконань.
З іншого боку, ваш підхід до успіху може бути незвичайним: зустрічі на полі для гольфу або тимчасове "занурення" окремих співробітників на творчу перерву для досягнення поставлених цілей - не рідкість.
Багато компаній взяли на озброєння девіз: <"Багато працюй, багато розважайся!"
Наступні правила роботи в Сполучених Штатах вбережуть вас від неприємних сюрпризів і неприємних несподіванок:
У США ви повинні приходити на роботу в простому та охайному одязі (або в чистій уніформі). Якщо ви не впевнені, запитайте свого керівника або відділ кадрів, що вважається прийнятним у вашій компанії.
Звісно, готові! Ви б не потрапили на цей сайт, якби не засвоїли американський менталітет: все можливо! Мисліть позитивно!
Працюючи в США, завжди пам'ятайте про мету і слідуйте своєму баченню. Тоді ви будете інстинктивно приймати правильні рішення!