Експерти з Green Card
Пошук Логін Меню

Емігрувати до США

Ви мрієте про імміграцію до США або навіть вже плануєте її? Тоді наш путівник по імміграції в США саме для вас! Тут ви знайдете всі відповіді про вимоги, підготовку та переїзд до Сполучених Штатів!

Green Card Lottery

Скористайтеся шансом жити в США та подайте заявку на участь в офіційній лотереї грін-карт США!

Чому варто емігрувати до США?

США є беззаперечною країною номер 1 для іммігрантів. Жодна інша країна у світі не була сформована своїми іммігрантами так сильно, як Сполучені Штати Америки.

Недарма Штати діють як магніт для людей, які хочуть від життя більшого, ніж робота з 9 до 5: ті, хто іммігрує до США, знайдуть гнучкі кар'єрні можливості, нескінченне розмаїття культур, ландшафтів і способів життя, а також місце для пригод і самореалізації.

Еміграція в США: вимоги

Ключова перешкода для будь-якого іммігранта в США: вам потрібен дозвіл на проживання та роботу. Тому, якщо ви хочете жити в США безстроково, ви повинні подати заяву на отримання Green Card.

Як отримати Green Card

Найпростіший спосіб отримати Green Card - взяти участь у щорічній лотереї Green Card Lottery, що проводиться урядом США. Щороку серед учасників з усього світу випадковим чином розігрується 55 000 Green Card.

Скористайтеся своїм шансом виграти Green Card! Подати заявку зараз

Вимоги до участі в лотереї Green Card настільки низькі, що американська мрія може стати реальністю практично для будь-кого: вам потрібен лише диплом про середню освіту або його еквівалент (або два роки кваліфікованого досвіду роботи).

Втім, є й інші способи отримати Green Card. Але вони пов'язані з високими вимогами і, в деяких випадках, необґрунтованим часом очікування. Альтернативні шляхи отримання Зеленої карти включають в себе

 • Green Cardа для возз'єднання сім'ї
 • Green Cardа через роботу в США
 • Green Cardа через інвестиції
 • Green Cardа через шлюб

Чи можна іммігрувати в США без Green Card?

Імміграція в США без Green Card можлива - принаймні, тимчасова. Якщо ви не підходите під жоден з перелічених тут шляхів отримання Green Card, то тимчасово проживати і працювати в США по робочій візі (наприклад, E-віза або L-віза) може бути гарною альтернативою для вас.

Проте, шлях від робочої візи до Green Card непростий і сповнений бюрократичних перешкод. Тому ми рекомендуємо вам завжди мати при собі квиток у лотереї "Грін Кард Лотерея" (Green Card Lottery) під час всіх ваших імміграційних зусиль.

Скільки грошей мені потрібно для імміграції в США?

Сума грошей, яку коштуватиме ваша еміграція до Сполучених Штатів, залежить від вашої особистої подорожі. Наприклад, в той час як виграш в лотерею Green Card є одним з найдешевших способів еміграції, отримання Green Card шляхом інвестування коштує величезну суму грошей.

Огляд витрат на імміграцію в США

Існують певні базові витрати на державні установи, переклади, медичні огляди та фізичний переїзд до США, які виникають при кожній імміграції до США, незалежно від особистого шляху до отримання Green Card. У будь-якому випадку, плануйте наступні витрати:

ІММІГРАЦІЯ В США: ВИТРАТИ
Імміграційна петиція
(залежить від типу петиції)
$ 330 - $ 9.525
Імміграційний збір USCIS $ 235
Плата за біометрію
Фотографія та відбитки пальців
$ 30
Вартість перекладу
для таких документів, як свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідка про несудимість та інші
варіюються
Медичний огляд
З ліцензованим комісійним лікарем
$ 400 - $ 700
Витрати на переїзд
Залежать від обсягу, компанії-перевізника та виду транспорту
$ 5.000 - $ 20.000
Переліт до США $ 200 - $ 1.000
Застава за квартиру або будинок варіюється
Витрати на оренду або купівлю автомобіля варіюється
Плата за подання заяви та тестування на отримання американських водійських прав залежить від штату
Вартість життя в перші кілька тижнів варіюється

Вартість життя в США

В середньому жителям мегаполісів США для комфортного життя потрібен середній дохід у розмірі 68 499 доларів, повідомляє cnbc.com.

Серед мегаполісів найдешевшим вважається Сент-Луїс, де необхідна зарплата становить 57 446 доларів, а найдорожчим - Сан-Франциско, де зарплата перевищує 84 000 доларів.

Якщо відійти від урбаністичних центрів і розглянути можливість проживання в тихих районах США, воно може стати по-справжньому недорогим, особливо на Середньому Заході.

Залежно від того, де ви живете, життя для власників житла є або більш доступним (наприклад, у Філадельфії, штат Пенсильванія), або більш дорогим (наприклад, у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія), ніж для орендарів. Шукаючи найкраще місце для життя в США, найкраще звернути увагу на Індекс вартості життя Центру економічних досліджень та інформації (Economic Research and Information Center's Cost of Living Index).

Що таке індекс вартості життя?

Індекс вартості життя розраховується для порівняння якості життя в різних містах США. Для цього порівнюються ціни і витрати на житло, товари і послуги, розбиті за категоріями, і зважуються в порівнянні з місцевим середнім доходом.

В американському індексі вартості життя число 100 означає середній показник по країні. Регіони з індексом вище 100 вважаються дорогими або дуже дорогими, тоді як регіони з індексом нижче 95 вважаються доступними.

Де в США можна жити дешево?

Оцінка Індексу вартості життя показує: якщо ви хочете жити на західному узбережжі або на північному сході США, вам доведеться досить глибоко залізти в кишеню. Однак життя на Середньому Заході чи Півдні, наприклад, у Техасі чи Джорджії, є порівняно доступним.

Forbes назвав "Найкращі (і найдешевші) місця для життя в США" у 2023 році:

 • Браунсвілль, Техас
 • Дейтон, Огайо
 • Вічіта-Фолс, Техас
 • Саут-Бенд, Індіана
 • Толедо, Огайо
 • Ері, Пенсильванія
 • Форт Вейн, Індіана
 • Евансвілл, Індіана
 • Акрон, Огайо
 • Буффало, Нью-Йорк

Куди переїхати в США?

Якщо ви хочете емігрувати до США, ви можете обирати між 50 штатами, які є настільки різноманітними, наскільки це можливо. У США є все: від хіпі-пустельних штатів над арктичною пустелею до ідилії з райськими пляжами.

Зберіть трохи знань

Обираючи ідеальне місце для проживання в США, заздалегідь дізнайтеся про клімат штату, компанії-резиденти як потенційних роботодавців, середній час у дорозі на роботу або навіть демографічні показники як потенційну клієнтуру для відкриття бізнесу.

Підготовка до імміграції в США

Чим краще ви підготуєтесь до імміграції, тим спокійнішим буде початок вашого нового американського життя. Займіться наступними підготовчими заходами:

Документи для імміграції в США

Вам знадобиться низка документів під час подачі заяви на отримання Green Card, а також при в'їзді в країну, оренді житла, подачі заяви на отримання водійських прав, отримання картки соціального страхування, отримання кредитних карток і відкриття банківського рахунку в США.

Підготуйте наступні документи, щоб все було готово:

 • дійсний закордонний паспорт
 • засвідчені переклади всіх свідоцтв, дипломів та атестатів
 • засвідчені переклади свідоцтв про народження, про шлюб, про розлучення, про смерть, про опікунство та інших подібних документів
 • міжнародне водійське посвідчення
 • довідки про банківські рахунки (в англійському перекладі)
 • переклади важливих фінансових документів (наприклад, податкових повідомлень)
 • переклади страхових полісів (наприклад, страхування життя як доказ фінансової безпеки)
 • довідки про щеплення
 • переклади медичних документів та листів від лікарів (наприклад, коли потрібні ліки).

Якщо ви поспішаєте, ви також можете подати заяву на отримання картки соціального страхування в посольство або консульство США. Однак простіше зробити це на місці в США.

Подальша освіта, ліцензії та кваліфікації

Ви працюєте за професією, яка вимагає реєстрації, сертифікації, звання або диплома в Сполучених Штатах? Це стосується, наприклад, медсестер, вчителів, фізіотерапевтів, агентів з нерухомості, лікарів або поліцейських.

Для того, щоб продовжити працювати за фахом після еміграції в США, від вас можуть вимагати підвищення кваліфікації. Приклади додаткових кваліфікацій для різних професій в США:

 • Ступінь молодшого спеціаліста з медсестринства (сертифікована медсестра-практик).
 • Державна сертифікація (наприклад, для отримання ліцензії вчителя)
 • Сертифікація NCPT (наприклад, для отримання ліцензії фізичного терапевта)
 • Медичний ліцензійний іспит США (для медичних фахівців)
 • Загальна бізнес-ліцензія, дозвіл продавця або медичний дозвіл (для створення компанії)

Пошукова система Міністерства праці США (DOL) careeronestop.org може допомогти вам з'ясувати, чи потрібна вам ліцензія або безперервна освіта для роботи за фахом у Сполучених Штатах.

Курс англійської мови

Окрім професійної кваліфікації, може бути корисно відшліфувати свою англійську мову. Професійні курси іноземних мов доступні в усіх різновидах і з різним (професійним) фокусом. Крім того, вивчення англійської за допомогою додатків для смартфонів є дуже ефективним і може бути дуже цікавим.

Порада

У багатьох регіонах США базові знання іспанської мови дуже цінуються! Тому, записуючись на мовний курс, подумайте про те, щоб забронювати преміум-пакет з декількома мовами.

Медичне страхування за кордоном

Під час вашого першого візиту до США вам слід оформити міжнародну медичну страховку. Однак, подбайте про американську медичну страховку якнайшвидше.

Імміграція з дітьми

Ви переїжджаєте до США з дітьми? Тоді ознайомтеся з американською шкільною системою. Також майте на увазі, що, подорожуючи з дітьми, ви завжди повинні мати при собі документи, що підтверджують легальність вашої спільної поїздки. До них відносяться, наприклад

 • Завірені копії посвідчень особи/паспортів інших опікунів
 • Завірені переклади свідоцтва про народження
 • Підписана згода дитини на спільну поїздку (якщо це можливо)
 • Завірений переклад договору про опікунство (для батьків-одинаків)

Перевезення домашніх тварин до США

Щоб привезти домашніх тварин до Сполучених Штатів, вам потрібно зробити наступні кроки:

 • Отримати у ветеринара довідку про стан здоров'я англійською мовою.
 • Зробити всі необхідні щеплення.
 • Чіпуйте домашнього улюбленця.
 • Отримайте, за необхідності, спеціальний дозвіл на ввезення (наприклад, для папуг).
 • Уточніть у вашої авіакомпанії та ветеринара всі вимоги щодо в'їзду в США з домашніми тваринами.

Правила ввезення домашніх тварин відрізняються в різних штатах США. Якщо ви не впевнені, скористайтеся цифровим майстром імпорту Служби інспекції здоров'я тварин і рослин Міністерства сільського господарства США, якщо ви не впевнені.

Скористайтеся своїм шансом виграти Green Card! Подати заявку зараз

Переїзд до США

Ви вже підготували всі заяви, дозволи та документи? Якщо так, ви можете розпочати підготовку до переїзду до Сполучених Штатів. Сюди входить інвентаризація Ваших домашніх речей, пошук мувінгової компанії, бронювання авіаквитків та організація Вашого першого житла в США.

Що потрібно взяти з собою в США?

При переїзді за океан ваші домашні речі оцінюються в кубічних метрах, і це може бути досить дорого. Тому набагато дешевше придбати нові або вживані меблі та побутову техніку в США, ніж перевозити особисті речі в контейнері.

Мувінгові компанії

Обираючи мувінгову компанію, віддавайте перевагу сертифікованим компаніям і дотримуйтесь кількох запобіжних заходів:

 • Не платіть готівкою наперед.
 • Отримайте письмову оцінку вартості.
 • Не підписуйте порожні контракти.
 • Не наймайте компанії без чіткої адреси та печатки.
 • Перевіряйте товари, що відвантажуються, на місці.

Чи варто везти автомобіль до США?

Привезення автомобіля до США пов'язане з високими витратами та бюрократичними перепонами. До них відносяться транспортні витрати, митні та прикордонні правила при ввезенні автомобіля в Штати, а також приведення його у відповідність до інших стандартів безпеки, бамперів, протиугінних систем та норм викидів.

Тому ми рекомендуємо продати свій автомобіль перед еміграцією до США і придбати американську машину.

Перше житло в США

Якщо у вас немає родичів або друзів у Сполучених Штатах, вам знадобиться житло на деякий час після в'їзду в країну.

Наступні веб-сайти допоможуть вам знайти квартиру для короткострокової оренди (контракт на місяць) у будь-якому штаті США:

 • sublet.com
 • apartmentlist.com
 • zillow.com
 • trulia.com
 • realtor.com

Імміграція в США: процедура в'їзду

Ваш в'їзд до США буде відрізнятися, якщо ви прибудете на американський кордон не як турист, а як постійний резидент. Нехай історії наших переможців програми Green Card надихнуть вас і ви дізнаєтеся, як це - емігрувати в країну можливостей!

Ваші перші кроки в США

Ласкаво просимо до Сполучених Штатів Америки! Перед тим, як почати нове життя в США, вам необхідно зробити наступні кроки:

Картка соціального страхування

Кожному жителю Сполучених Штатів Америки потрібен номер соціального страхування, який забезпечує важливий потік інформації про соціальні виплати та податкову реєстрацію. Картка соціального страхування Social Security Card слугує посвідченням особи (на додаток до вашої Green Card).

Зверніть увагу

Без номера соціального страхування ви не можете працювати в Сполучених Штатах, зареєструватися для отримання телефонного або електричного зв'язку чи відкрити рахунок в американському банку.

Щоб подати заяву на отримання номера соціального страхування, зверніться до офісу Адміністрації соціального забезпечення за місцем проживання та заповніть Форму SS-5 (Заява на отримання картки соціального страхування). Зазвичай ви отримаєте картку соціального страхування протягом 15 днів. Однак у виняткових випадках це може зайняти до чотирьох тижнів.

Водійське посвідчення в США

Одразу після прибуття до США ви можете керувати автомобілем зі своїм старим водійським посвідченням. Тим не менш, вам знадобляться американські водійські права не пізніше, ніж через дванадцять місяців (в залежності від штату).

Американське водійське посвідчення призначене не лише для керування автомобілем у США, але й є (як і ваша картка соціального страхування та Green Cardка) важливим і корисним посвідченням особи, яке відкриває багато дверей у вашому повсякденному житті.

Ви можете отримати водійське посвідчення США в Департаменті транспортних засобів (DMV) вашого штату. Ось що вам потрібно зробити:

 • Підтвердити свій легальний статус резидента США, пред'явивши Green Card.
 • Пройти перевірку зору.
 • Пройдіть теоретичний тест.
 • Скласти практичний іспит з водіння.

У кожному штаті США діють власні правила отримання водійських прав і навіть власні правила дорожнього руху. Дізнатися про правила вашого штату можна на сайті Департаменту транспортних засобів.

Медичне страхування в США

Щоб отримати надійну медичну страховку, яка покриває візити до лікаря та невідкладну медичну допомогу в американській системі охорони здоров'я, ви можете домовитися про вигідну пропозицію з вашим майбутнім роботодавцем у США або скористатися державним та/або приватним страхуванням самостійно.

Скористайтеся своїм шансом виграти Green Card! Подати заявку зараз

Пенсійний план у США

Ви сплачуєте внески до американської пенсійної системи через систему соціального страхування. Державна пенсійна система Сполучених Штатів складається з пенсійного страхування та страхування на випадок інвалідності, а також страхування утриманців, які пережили смерть.

Крім того, доцільно організувати приватне страхування. Плани 401(k) у США дозволяють працівникам сплачувати частину свого доходу, що не оподатковується, до інвестиційних фондів. Часто роботодавці також беруть участь у внесках. Обговоріть це питання під час переговорів про пільги для вашого трудового контракту в США.

Порада

Деякі країни мають угоди про соціальне забезпечення зі Сполученими Штатами. Якщо ви сплачували пенсійні внески у вашій країні протягом певного періоду, зазначеного в угоді, ви також можете отримувати пенсію, проживаючи в США.

Банківський рахунок в США

Отримавши номер соціального страхування, ви можете відкрити рахунок в американському банку. Для цього необхідно пред'явити Green Card, картку соціального страхування, адресу в США, фотографію та внести початковий баланс.

Кредитна історія в США

Кредитори, орендодавці, продавці автомобілів і навіть компанії, що видають кредитні картки в США, оцінюють вас відповідно до вашої кредитної історії. Однак так званий кредитний рейтинг можна отримати лише після еміграції до США.

Тут іммігранти часто стикаються з проблемою: без кредитного рейтингу неможливі ні великі покупки, ні контракти на кредитні картки. У той же час, кредитний рейтинг може бути отриманий лише завдяки позитивній поведінці при покупках та погашенні кредитів. На щастя, для цього існує творчий обхідний шлях:

Ви хочете переїхати в квартиру або будинок після імміграції? Хочете купити або орендувати?

Оренда квартири в США

Якщо ви хочете орендувати квартиру в США, вам знадобиться або кредитна історія, або заздалегідь внести певну суму в якості застави орендодавцю. Переглядаючи оголошення про оренду квартир, слід мати на увазі кілька речей:

 • Фраза "2 спальні" зазвичай означає, що мова йде про квартиру з 3 спальнями.
 • Багато квартир у США здаються з меблями.
 • Для орендарів не існує захисту від скасування бронювання.
 • Існує короткострокова та довгострокова оренда.
 • Залежно від договору, опалення, гаряча вода та електроенергія можуть бути частиною орендної плати.

До речі, оренда в США часто оплачується готівкою або чеком. Перший комплект чеків ви зазвичай отримуєте безкоштовно в американському банку.

Купівля будинку в США

У США прийнято наймати агента з нерухомості для купівлі житла. Вони знайдуть для вас найкращі пропозиції, а також проконсультують про всі тонкощі американського ринку нерухомості.

Важливі поради щодо купівлі будинку в США:

 • У США немає державного земельного кадастру. Тому перед покупкою найміть так звану "титульну компанію", яка захистить вас від претензій третіх осіб на будинок і землю. Нехай ваш договір купівлі-продажу перевірить юрист.
 • Процедури та правила купівлі житла можуть відрізнятися в різних штатах.
 • Не купуйте нерухомість без професійного "огляду будинку" експертом.

Податок на нерухомість у США

Якщо ви володієте нерухомістю в США, вам зазвичай доводиться платити "податок на нерухомість". У деяких штатах його сплачують навіть за дорогі автомобілі.

Пошук роботи в США

Ваш успіх у пошуку роботи в США може залежати від наявності у вас Green Card - дозволу на постійне працевлаштування в США. Наведені нижче поради щодо подачі заяви на роботу прискорять пошук роботодавця вашої мрії:

 • Дотримуйтесь структури резюме та супровідного листа, яка є загальноприйнятою в США.
 • Займайтеся активним мережевим маркетингом на LinkedIn.
 • Демонструйте свої таланти: Ваш профіль на LinkedIn повинен демонструвати зразки робіт, навички, кваліфікацію, контакти та професійні досягнення.
 • Пишіть подальші електронні листи.

Контрольний список для імміграції в США

Чи все ви врахували? Щоб переконатися, що ви нічого не забули при плануванні імміграції до США, ми створили зручний імміграційний чек-лист, який ви можете завантажити.

Допомога в імміграції до США

Це абсолютно нормально - отримати допомогу, щоб зробити вашу імміграцію до США повністю успішною. Задовго до того, як найняти компанію з переїзду, ріелтора або агента з працевлаштування, багато емігрантів-початківців починають шукати допомоги ще до того, як подати заяву на отримання Green Card або візи в США - і не дарма:

Консультаційні центри для іммігрантів

Особливо при спілкуванні з владою США на потенційних іммігрантів чатує багато бюрократичних перепон і пасток. Однак, посвідка на проживання є найважливішим будівельним блоком для імміграції в США.

Щоб запобігти ризику відмови, дорогих затримок або, в гіршому випадку, перешкод для в'їзду, існують ліцензовані урядом імміграційні консультанти, яких ви можете найняти. Протягом 25 років експерти організації Американська мрія допомагають американським іммігрантам у процесі подачі заяви на отримання Green Card та супроводжують їх на перших кроках на шляху до американської мрії.

Окрім гарантованої та бездоганної участі в Лотереї Green Card, з особистою перевіркою ваших документів, Американська мрія пропонує вам ряд інших послуг:

 • Індивідуальні консультації з особистим кабінетом клієнта
 • Послуга заповнення та перекладу імміграційної петиції
 • Підготовка всіх документів для подачі заяви на імміграцію
 • Комплексна карта переможця та безкоштовний курс англійської мови
 • Підготовка до співбесіди на отримання Green Card в посольстві США
 • Безкоштовна пересилка документів на Green Card та соціальне страхування на адресу нью-йоркського офісу
 • Безкоштовний переліт до США і назад для власників Green Card

У вас є додаткові запитання про еміграцію до США? Тоді ви гарантовано знайдете те, що шукаєте, в нашому розділі Часті запитання про імміграцію в США.

Green Card Check Green Card Check
Подати заявку зараз Подати заявку зараз